אין ספק שאחד הקטעים הכי כיפיים ומרגשים בחתונות הוא הרגע שבו מראים את קליפ החברים –  אותו סרטון מושקע, מפתיע, ולרוב מצחיק בטירוף – שמפיקים החברים הקרובים של בני הזוג כדי לחגוג בענק את החתונה, ולהמחיש לזוג המאושר עד כמה הם באמת יקרים, מוערכים ואהובים. 

אז אם גם לכם יש זוג חברים שעומד להתחתן, ואתם מתלבטים איזה קליפ חברים להפיק ולצלם, באיזה סגנון לעשות אותו ואם להפיק את הקליפ לבד או עם חברת הפקה מקצועית – הגעתם למקום הנכון. הצוות המנצח של 5.91 אולם אירועים ישמח לעזור לכם להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם ואיזה קליפ חברים הכי מתאים הכי נכון עבורכם.

צילום: עידן כנפי

נתחיל עם שלב הרעיונות לקליפ – איך בוחרים את הנושא, הסגנון או הרעיון המרכזי? 

שיר משעשע לקליפ חברים לחתונה

אם יש לכם בחבורה מישהו עם נטיות מוזיקליות ו/או מישהו המתבטא טוב בכתב, תוכלו להפיק קליפ חברים בפורמט של שיר, שיכול להיות הומוריסטי, נוגע ללב או שילוב של שניהם. 

רעיונות לשירים

אם אכן תחליטו ללכת על קליפ מוזיקלי, אפשרות אחת שתעשה לכם חיים קצת יותר קלים היא לבחור שיר מוכר, ולהלביש עליו מילים מצחיקות המתאימות לבני הזוג המתחתנים. אפשרות נוספת, היא כמובן לכתוב שיר מקורי לחלוטין, להלחין אותו ולהפיק קליפ מוזיקלי שילווה את השיר. 

את הקלטת השיר עצמו מומלץ לעשות באולפן מסודר ומקצועי ולא “סתם” להקליט דרך המיקרופון של המצלמה או הסמארטפון. זוהי בהחלט הפקה המצריכה הכנה, חזרות, תיאומים ואמצעים טכנולוגיים, אבל התוצאה יצירתית, כיפית ומצחיקה מאוד, ולא פחות חשוב – נוגעת ללב ומובטחת לרגש את הזוג המאושר עד דמעות, גם אם לא בדיוק יוצא לכם שיר העשור.

ריקוד מצחיק בתור קליפ חתונה

ריקוד מאורגן הוא אפשרות נוספת שמובטחת לשמח את כולם, אותה תוכלו להקליט בתור קליפ חברים לחתונה או להציג בהופעה חיה ממש בערב החתונה. הכוונה כאן היא לריקוד שיהיה מצחיק, בין אם בגלל הכוריאוגרפיה, בחירת החברים עצמם שרוקדים (אלו שלרוב לא מקושרים אסוציאטיבית למחול…) או בחירת השיר והסגנון המוזיקלי – או שילוב של כל אלו כמובן. 

רעיונות לריקודים

הרשת מלאה בדוגמאות לריקודי חתונה מצחיקים ומתוקתקים, בשלל סגנונות – כמו למשל פלאש מוב המוני בחתונה, ריקוד ושיר מתוך מחזמר מפורסם ובהשתתפות חברים ומשפחה, ריקוד בסטייל הודי וכן הלאה. 

למשל –  https://www.youtube.com/watch?v=0Xa3YJgKq4M 

בכל אופן, בין אם בחרתם בקליפ או בהופעה חיה,  אנחנו ממליצים לעשות את הריקוד בהפתעה לבני הזוג, מה שהופך את החוויה להרבה יותר משמעותית, מצחיקה ומרגשת. 

סרטון ברכות מצחיק ומרגש

יצירת סרטון ברכות היא אפשרות פשוטה יחסית כיוון שסרטון כזה ניתן להפיק בקלות בסמארטפון עם תוכנת עריכה פשוטה, בלי הרבה ידע, תכנון ואמצעים טכנולוגיים מסובכים. 

רעיונות לסרטון ברכות

הרעיון במקרה זה הוא פשוט ליצור קליפ המרכז ברכות מצחיקות, מפתיעות ומרגשות של חברים ממעגלים שונים ותקופות שונות בחיים, ולעיתים גם בשילוב בני המשפחה של החתן והכלה. 

אם רוצים לשדרג את הקליפ עוד יותר, אפשר לקחת את זה צעד אחד קדימה עם נושא משותף לברכות, אלמנט מסוים שכולם עושים בסוף הברכה או כל רעיון יצירתי אחד שיוצר תחושת אחידות והופך את הקליפ למשעשע ומרגש עוד יותר.  אם למשל בחבורה שלכם כבר יש חבר’ה עם ילדים, אופציה מצחיקה בטירוף היא לתת דווקא לילדים הקטנים לברך את הזוג – יציאות קורעות מובטחות!

קליפ אנימציה לחתונה

בין אם תעשו זאת באמצעות חברת הפקה חיצונית ובין אם יש בחבורת החברים שלכם מקצועני אנימציה והפקות וידאו, קליפ חתונה באנימציה הוא אפשרות נהדרת ויצירתית להפיק סרטון מקורי, מצחיק ומרגש. 

רעיונות לקליפ אנימציה

כיוון שמדובר באנימציה, מבחינת נושאים ורעיונות האפשרויות בלתי מוגבלות ותלויות רק בתקציב והזמן שיש לכם להשקיע בקליפ החתונה. כך למשל, רבים בוחרים לעשות סרטון מצויר על הזוג עצמו – איך הכירו, החיים המשותפים, מאפיינים, החתונה והעתיד. אפשרות נוספת היא ליצור  קליפ אנימציה מצחיק הקשור למשהו מיוחד בבני הזוג המתחתנים, או כל רעיון אחר שעולה לכם – השמים הם הגבול. 

מנגד, אם אנימציה היא פחות הקטע שלכם, תוכלו להפיק קליפ חברים לחתונה בסגנון סטופ מושן – טכניקה המייצרת תוצאות ויזואליות מיוחדות ומרשימות.

קליפ חברים בסגנון מערכון או סרט קצר

אם אתם רוצים להפיק קליפ חברים רציני, אתם יכולים ממש להרים הפקה מושקעת של מערכון או סרט קצר. כמו בקליפ אנימציה, גם כאן האפשרויות די בלתי מוגבלות, אבל כדאי לוודא שהקליפ מצחיק, מפתיע ומקצועי מבחינת ההפקה.

רעיונות לסרטון או מערכון

אפשרות אחת היא להפיק סרט מתח קצר עם טוויסט מצחיק (הקשור לזוג המתחתן כמובן). אפשרות נוספת היא לכתוב מערכון המבוסס על סדרת טלוויזיה או סרט שהזוג אוהבים, או אפילו לקחת שחקנים מפורסמים ומוכרים ולשתף איתם פעולה בקליפ חברים מושקע במיוחד – למשל קליפ מערכון ארץ נהדרת, קליפ עם סטנדאפיסט שהזוג אוהב וכן הלאה. 

בכל אופן, מה שלא תבחרו מבחינת סגנון, הפקה עצמית או מקצועית, ריקוד, שיר או סרט קצר מקורי בכיכוב החברים הקרובים – מדובר על מתנת חתונה מופלאה, על זמנית וכיפית מאוד, אז השתדלו להשקיע וליצור משהו איכותי באמת.